Turkcell Superonline Fiber 2020

Turkcell Superonline Fiber internet kampanyaları 2020

Superonline Fiber 2020

Turkcell Superonline fiber internet paketleri, tarifeleri ve kampanyaları 2020

Turkcell Fiber internet 2020

Günümüz iletişim teknolojisinin son noktası fiber optik sistem, plastik veya camın küçük telleri, bir insanın saç telinin kalınlığı kadar olup, kablolara bağlanır ve kodlanmış sinyalleri ışık kümeleri ile iletir. Fiber optik adı verilen bu kablolar, bugün dünyanın en hızlı internet servisini sağlayabilir.

DSL ve kablolu internet servisi gibi diğer internet formları, elektriksel bilgileri bakır hatlar üzerinden iletir ve bu hızlı olabilir ancak fiber optik teknolojisi çok daha hızlıdır.

Ancak hem fiber-optik kablo hem de bakır hatlar ikili sinyaller kullanır. İkili, sırayla sadece iki sayının kombinasyonunun  0 “kapalı” ve 1’in “açık” olduğu bir sayı sistemidir – daha karmaşık semboller veya talimatlar sunar. Bu veri iletimi yöntemi, fiber interneti hızlı ve güvenilirlik için en iyi seçenek haline getirmektedir.

İnternet hızınız, altyapının ne kadar veri işleyebileceğine bağlıdır.

TURKCELL SUPERONLİNE Fiber-optik internet hatları, bakır  yerine iletilen elektriğin fiziksel sınırlamalarına bağlı olmadıklarından, elektrik yerine modüle edilmiş ışık kullanarak veri aktarıyor ve bu da onlara daha sınırsız bant genişliği kapasitesi sağlıyor.

TURKCELL SUPERONLİNE Fiber internet bağlantıları saniyede maksimum 1 gigabit hızında çalışır yani eski bakır kablo bağlantılarından tam anlamıyla 100 kat daha hızlıdır.

DSL ve kablolu internet tarafından kullanılan geleneksel bakır tellerin orijinal olarak yalnızca ses iletmesi amaçlanmıştır, bu nedenle kullanabilecekleri veri miktarı sınırlıdır.

TURKCELL SUPERONLİNE

Fiber internet, kablo veya ADSL’den nasıl daha iyidir?

TURKCELL SUPERONLİNE Fiber internet, kablo ve ADSL’e göre birçok avantaja sahiptir.

TURKCELL SUPERONLİNE Fiber bilgileri çok daha uzun mesafelere taşımak için iyidir

Tüm elektronik sinyaller uzun mesafeli hareketlerden, hatta ışık ve elektrikten olumsuz yönde etkilenir. Bir sinyal ne kadar uzağa ulaşmak zorunda kalırsa, o kadar çok performans kaybı olur ve hedefine ulaştığında o kadar zayıf olur.

Sinyal gücünü stabil hale getirmek için, bakır kablo bağlantıları 328 metre veya daha kısa bir mesafe ile sınırlıdır. Ancak, TURKCELL SUPERONLİNE fiber optik kablolar sinyal gücünü kaybetmeden hemen önce 40 km kadar uzayabilir, bu da onları daha kaliteli ve daha güçlü bir seçenek haline getirir.

TURKCELL SUPERONLİNE Fiber elektrik veya radyo parazitinden etkilenmez

Bakır, elektrik iletmek için harika bir malzeme olmasına rağmen, kapalı bir sistem değildir; bu, diğer elektromanyetik sinyallerin veya radyo parazitinin onu olumsuz yönde etkileyebileceği anlamına gelmektedir. Yüksek seviyede parazitlenme, sinyal gücünü azaltır ve sinyallerin tamamen kesilmesi riskini azaltır.

Cam ve plastik fiber optik hatlar ise, dış parazitlere karşı daha yalıtımlıdır ve sinyallerini daha güvenli hale getirir.

Fiber optik kablolar, hasara, aşınmaya ve yıpranmaya daha az eğilimlidir

Fiber kablolar, son derece ince ve küçük boyutlarına rağmen, bakırdan çok daha sert ve daha dayanıklıdır. Fiber optik kablolar 100 ila 200 kg arasında bir basınç alabilir, ancak bakır sadece 25 kg civarında dayanabilir.

Ayrıca, bakır yumuşak bir metal olup ısı iletir; bu, eski sistemlerin çevreye zarar verebileceği (darbeler veya yangın tehlikeleri dahil) olduğu ve zamanla yıkılacağı anlamına gelir.

Veri hızı, verimlilik ve güvenilirlik sizin için önemliyse, bilgilerinizi indirmek ve yüklemek için en iyi seçiminiz TURKCELL SUPERONLİNE fiber internet’tir.

İnternete sorunsuz erişebilmek için onu tercih edilen bir seçenek yapan fiber internete çok şey var. Bununla birlikte, TURKCELL SUPERONLİNE fiber kullanmak için bir sebepte, dijital tv servis kullanım ihtiyaçlarınızdır, mesela;

Netflix ve diğer akış servislerinde HD 4K içeriği izlemek istiyorsanız, en az 25 Mbps hıza ihtiyacınız olacaktır. Fakat Adsl gibi bakır altyapılarda bu hız maksimum 16 Mbps’dir.

Fiber optik hatlar çok daha yeni teknolojilerdir ve bu nedenle tamamen güvenli altyapıları gerektirir. Bu sebep ile şimdilik 18 adet ilimizde hizmet verilmekte olup, bu iller şu şekilde sıralanmaktadır;

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Gaziantep, Adana, Mersin, Samsun, Denizli, Manisa, Kocaeli, Kayseri, Trabzon, Tekirdağ, Aydın, Eskişehir, Diyarbakır.

TURKCELL SUPERONLİNE

Fiber internet benim için uygun mu?

Evinizde HD veya 4K video akışı veya oyun performansı arıyorsanız ve fiber internete erişimi olan bir alanda yaşayan şanslılardan biriyseniz, o zaman cevap mutlak bir evet.

Genellikle, internet hızlarındaki büyük bir artış için aynı veya biraz daha fazlasını ödersiniz. Birçok Adsl servis sağlayıcı internet şirketi tarafından sunulan (bulunduğunuz yere bağlı olarak) sunulan 8-16 Mbps’lik paketlerin fiyatı yerine 50-100 Mbps’lik bir plan sunar.

Günümüzde, fiber internet henüz tüm illerimizde yaygın olarak kullanılamıyor, bu da muhtemelen bölgenize gelecek fiber hatlarının kurulmasını beklemek zorunda kalan birçok kişiden biri olduğunuz anlamına gelmektedir.

Yüksek çözünürlüklü oyunları oynamaz veya çok daha yüksek çözünürlüklü filmleri izleyemesenizde, ADSL veya kablolu internet büyük olasılıkla ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

 

Bilgi Blogu
Previous reading
Digiturk Paketleri 2020, Digiturk Fiyatları 2020
Next reading
Turkcell Superonline ADSL 2020

HEMEN BAŞVURU YAP


    account_circle


    phone


    not_listed_location

    Call Now Button- BİZİ ŞİMDİ ARAYIN