Altyapı Sorgu Blogu

2018 için ALYAPI SORGULAMA yapın hızınızı test edin. ADSL, VDSL ve FİBER altyapınızı öğrenin.!

01

Oca 2018

Adsl altyapı sorgulama, internet sorgulama ekranı 2018

Kısım Altyapı Sorgu Blogu /Adsl altyapı sorgulama, VDSL altyapı sorgulama 2018

Vdsl sorgulama ve Adsl sorgulama ikisi aynı ekran üzerinden kontrol edilebilen bir bağlantı türüdür. Hız farkları ile birbirinden ayrılan bu yapıyı aşağıda bağlantı “Altyapı Sorgulama” üzerinden yapabilirsiniz. 2018 yılı için en çok yapılan yatırımlar arasında ise Fiber optik kablo çekimi için yapılan yatırımlar bulunmaktadır.

Hattınızı sorgulama yaptığınızda eğer hızınız 3 Mbps, 7 Mbps ve 16 Mbps’ye kadar bir hız gösteriyorsa ADSL internet altyapısına sahipsiniz demektir.

Sorgulama yaptığınızda eğer hız gösterilen rakam 16 Mbps üzerindeyse 24 Mbps, 35 Mbps, 500 Mbps ve 100 Mbps gibi olduğunda altyapınızda VDSL (Hipernet) desteği bulunduğunu gösterir.

Altyapı sorgulama ekranı

ALTYAPI SORGULA

İnternet Altyapısı Sorgula

Binanızdaki internet altyapısını sorgulayın!

Not: Buradaki sorgulama alanı Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleşmektedir. Türkiye’de VDSL ve ADSL desteği Telekom altyapısı üzerinden verilir.

ADSL altyapı nedir?

Adsl altyapı yukarıda belirttiğimiz şekilde bakır kablo üzerinden verilen (Telefon kablosu) internet hizmetidir. Bu hizmet maksimum 16 Mbps’ye kadar hız desteği olan bir altyapıdır. Eğer VDSL hat varsa ADSL internet kullanıcıları modemi ADSL2 olarak değiştirmelidir. Aksi durumda internetiniz çalışmaz.

VDSL altyapı nedir?

Vdsl altyapı fiberin devamıdır. Bir mahalleye Fiber altyapı geldiğinde sokaklara veya caddelere dağıtımı bakır kablolar ile verilerek hızlı internet kullanımına imkan sunar. Hızlar 100 Mbps’ye kadar çıkabilir.

Yukarıdaki sorgulama ekran sonucu olarak mevcutta bir yapı görünüyorsa ayrıca;

*Vodafone Supernet

*Turkcell Superonline

*TurkNet

*Millenicom

*TTNET

Adsl veya Vdsl internet paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Lütfen bu sayfayı paylaşmak istediğiniz sosyal paylaşım ağını seçin:

Teşekkürler :)

Beğendiğinizden dolayı memnun kaldık

BENZER KONULAR

AKN’siz İNTERNETLER

Alyapısız ve altyapılı ev internetlerinde AKN Kaldırılmıştır. Sınırsız internetler için hemen formu doldurun bilgi alın!

ALTYAPI SORGU BAŞVURU